Politikalarımız

ÇALIŞMA POLİTİKAMIZ

SSM sanayileşme vizyon ve politikaları doğrultusunda, yerli katkının en üst düzeyde sağlanacağı Hava Sistemleri Tasarım, Geliştirme, Üretim, Entegrasyon, Test, Sertifikasyon ve Teslimat faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve yerel endüstrinin bu Hava Sistemleri kapsamında alt komponent ve özgün entegre sistemler tasarlama ve üretme konularında yönlendirilmesinin sağlanmasında BNA, SSM Platform Programlarının Birincil Seviye Yerli Sistem Sağlayıcısı olma rolü üstlenmeye hazırdır.

KAPSAM:

Yerli katkının en üst düzeyde sağlanacağı Hava Sistemleri Tasarım, Geliştirme, Üretim, Entegrasyon, Test, Sertifikasyon ve Teslimat faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi. Yerel endüstrinin bu Hava Sistemleri kapsamında alt komponent ve özgün entegre sistemler tasarlama ve üretme konularında yönlendirilmesi.

MOTİVASYON:

Hava Sistemleri’nin geleceğin özgün tasarım platformlarında kullanılması: Bölgesel Yolcu Uçağı, TF-X Milli Muharip Uçak, T-X Jet Eğitim Uçağı, Genel Maksat Helikopteri, HÜRKUŞ, Özgün Helikopter, İnsansız Hava Araçları vb.

Geliştirilen sistemlerin, yurt dışı ihracatlarının yapılması.

STRATEJİK HEDEFLER:

  • BNA’nın Hava Sistemleri alanında Türkiye’de mükemmeliyet merkezi olması
  • BNA çekirdek kabiliyetlerinin BAE teknoloji geçmişi ile artırılması
  • Yerli mühendislik kabiliyetlerinin sınırlı veya olmayan alanlarda oluşturulması
  • Geliştirilen sistemler ve yerel endüstrinin sağlayacağı alt komponentler ile ihracatın sağlanması / arttırılması
ÜST